Sonda

zespół mini BAZAR znam z:
 


Najlepszy zespół na wesele

 

Edyta

Już jako mała dziewczynka śpiewając do dezodorantu, wczuwając się w rolę piosenkarki wiedziałam że będę śpiewać. Mając 13 lat zapisałam się do chóru żeńskiego, gdzie z dziewczynami zdobywałyśmy wysokie miejsca na międzynarodowych festiwalach w Belgi, Niemczech, Czechach, Włoszech  i na Węgrzech. Kiedy miałam 15 lat zaczęłam swoją przygodę z pierwszym zespołem coverowym. W różnych składach i tak po dzisiejszy dzień. Wiele lat występuję na scenie, dzięki czemu posiadam nie małe doświadczenie i warsztat wokalny, który kształciłam pod okiem aktora, wokalisty, trenera emisji głosu Adama Saczki. Kiedy śpiewam staram się porwać słuchacza w spontaniczna podróż, w swoje emocje i przeżycia. Inspiruję się różnymi twórcami do moich ulubionych należą: George Michael, Stevie Wonder, Prince, U2, Wodecki, Marek Grechuta, Michał Bajor i wielu innych.

 

Krzysztof

Moja przygoda z gitarą zaczęła się dosyć wcześnie, gdzieś od 3 klasy szkoły podstawowej, a to za sprawą starszego brata, który kupił sobie pudło Defil. Jednak edukacja w szkole muzycznej rozpoczęła się od fortepianu i fletu poprzecznego oraz lekcji prywatnych na akordeonie. Oczywiście wszystkie te zajęcia odbywały się równolegle z graniem na gitarze która w końcu zdominowała pozostałe instrumenty. Po  ukończeniu szkoły podstawowej założyliśmy ze Zbyszkiem Kuźnikiem nasz pierwszy zespół. Potem był mini BAZAR który po przejściach personalnych w obecnym składzie gra od 1992 roku. Fascynacje: do ulubionych gitarzystów należą: E.Clapton, M.Knopfler ,G.Moore i wielu innych.


Marian

Swoją przygodę z muzyką rozpocząłem w 1982 roku jako gitarzysta aż do roku 1984 kiedy po raz pierwszy zasiadłem za bębnami. Przez wiele lat obracałem się w kręgach muzyki bluesowo-rockowej. W roku 1987 po raz pierwszy zdarzyło mi się zagrać do tzw. "kotleta" i od tego czasu po dzień dzisiejszy zajmuję się graniem muzyki rozrywkowej. Podczas swej muzycznej drogi współpracowałem z takimi zespołami jak: MODDY QUARTET, KASZT, DOBOS, oraz gościnnie koncertowałem z bluesową kapelą później znaną jako " ŁAGIEWNIKI BLUES" - laureat festiwalu RAWA BLUES.

Moje muzyczne fascynacje to: D. Chambers, Dave Weckl, V. Colauita, a z polskich Michał Dąbrówka, Cezary Konrad i wiele wiele innych.


Darek

Mając 5 lat rozpocząłem naukę gry na akordeonie i kontynuowałem ją przez 11 lat. Jako już 16-latek założyliśmy szkolny zespół  "DOGMAT" gdzie grałem jako gitarzysta  zdobywając 2-krotnie główną nagrodę w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych. W 1990 roku rozpocząłem współpracę z zespołem mini BAZAR z którym gram do dzisiaj. W czasie swojej muzycznej drogi współpracowałem między innymi ze Zbyszkiem Szczerbińskim (perkusista grupy DŻEM), Januszem Frychlem (basista grupy GANG OLSENA), Maćkiem Lipiną (gitarzysta i wokalista grupy ŚCIGANI).

Przez wiele lat wykonywałem profesjonalne podkłady muzyczne dla wielu muzyków z całej polski, oraz muzykę do przedstawień teatralnych.

Muzycznymi wzorami dla mnie są: Chick Corea, Mike Stern, Dave Weckl, Pat Metheny ..........

Brałem udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich muzyków jak:

* George Whitty (klawiszowiec współpracujący z Celine Dion, Carlosem Santaną, Michaelem Boltonem ...),

* Dave Weckl (perkusista współpracujący z Chick Corea, Mike Stern)

* Dean Brown

* Chris Minh Doky

* Cezary Konrad (perkusista współpracujący z Anną Marią Jopek)

* Tomasz Łosowski

* Steve Smith

* Anika Nilles

* Jost Nickel

* Mike Stern i Dave Weckl

W roku 2011 brałem udział w szkoleniu realizatorów dźwięku w oparciu o cyfrowe konsolety firmy Soundcraft Vi6, Vi1, SI1+ i SI COMPACT 24


W listopadzie 2018 roku brałem udział w szkoleniu z konfiguracji i obsługi koncertowych liniowych systemów nagłośnieniowych VIO firmy dBTechnologies, oraz jednych z najbardziej

zaawansowanych technologicznie cyfrowych systemów miksowania dźwięku MIDAS PRO.

 

W styczniu 2019 roku otrzymałem wydany przez firmę E.S.S.-Audio sp. z o.o. certyfikat ze szkolenia dotyczącego realizacji dźwięku miksu frontowego, monitorowego, oraz przygotowania i strojenia systemu nagłośnieniowego.


Gra na instrumentach to moja pasja i ciągle staram się poszerzać swoje umiejętności. Oprócz instrumentów klawiszowych gram również dla swojej przyjemności na gitarze solowej, basowej i perkusji.


Piotr