Sonda

zespół mini BAZAR znam z:
 


Najlepszy zespół na wesele

Joanna to była uczennica Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia w Rudzie Śląskiej w klasie gitary klasycznej, fortepianu i wokalistyki estradowej. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej - kierunek Wokalistyka Jazzowa.

W swoim repertuarze ma wiele własnych opracowań standardów muzyki rozrywkowej z pogranicza jazzu, rocka, soulu, bluesa i poezji śpiewanej. Od wielu lat słucha wokalistów i muzyków z zespołów Led Zeppelin, Aerosmith, Pink Floyd, Chick Corea Electric Band, Wheater Report, Dream Theater, Queen. W swoim repertuarze posiada piosenki takich artystów jak: Etty James, Arethy Franklin, Chaki Khan, Georga Michaela, Tiny Turner, Celine Dion czy Michaela Jacksona.
Z artystów polskich najwyżej ceni: Andrzeja Zauchę, Grzegorza Markowskiego, Artura Gadowskiego, Hannę Banaszak, Edytę Bartosiewicz, Grażynę Łobaszewską, Ewę Bem. Posiada program zróżnicowany i wielojęzyczny.

Jest nagradzana za swój głos już od 8 lat. Można wspomnieć tylko 10 najważniejszych nagród głównych i I miejsc na różnych Festiwalach i Konkursach Artystycznych. Była także uczestniczką różnych programów typu talent show, m.in. Voice Of Poland VI edycja.

Obecnie wokalistka zespołu Mini Bazar, z którym wykonuje największe przeboje muzyki rozrywkowej artystów polskich i zagranicznych.

 


Krzysztof

Moja przygoda z gitarą zaczęła się dosyć wcześnie, gdzieś od 3 klasy szkoły podstawowej, a to za sprawą starszego brata, który kupił sobie pudło Defil. Jednak edukacja w szkole muzycznej rozpoczęła się od fortepianu i fletu poprzecznego oraz lekcji prywatnych na akordeonie. Oczywiście wszystkie te zajęcia odbywały się równolegle z graniem na gitarze która w końcu zdominowała pozostałe instrumenty. Po  ukończeniu szkoły podstawowej założyliśmy ze Zbyszkiem Kuźnikiem nasz pierwszy zespół. Potem był mini BAZAR który po przejściach personalnych w obecnym składzie gra od 1992 roku. Fascynacje: do ulubionych gitarzystów należą: E.Clapton, M.Knopfler ,G.Moore i wielu innych.


Marian

Swoją przygodę z muzyką rozpocząłem w 1982 roku jako gitarzysta aż do roku 1984 kiedy po raz pierwszy zasiadłem za bębnami. Przez wiele lat obracałem się w kręgach muzyki bluesowo-rockowej. W roku 1987 po raz pierwszy zdarzyło mi się zagrać do tzw. "kotleta" i od tego czasu po dzień dzisiejszy zajmuję się graniem muzyki rozrywkowej. Podczas swej muzycznej drogi współpracowałem z takimi zespołami jak: MODDY QUARTET, KASZT, DOBOS, oraz gościnnie koncertowałem z bluesową kapelą później znaną jako " ŁAGIEWNIKI BLUES" - laureat festiwalu RAWA BLUES.

Moje muzyczne fascynacje to: D. Chambers, Dave Weckl, V. Colauita, a z polskich Michał Dąbrówka, Cezary Konrad i wiele wiele innych.


Darek

Mając 5 lat rozpocząłem naukę gry na akordeonie i kontynuowałem ją przez 11 lat. Jako już 16-latek założyliśmy szkolny zespół  "DOGMAT" gdzie grałem jako gitarzysta  zdobywając 2-krotnie główną nagrodę w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Szkolnych. W 1990 roku rozpocząłem współpracę z zespołem mini BAZAR z którym gram do dzisiaj. W czasie swojej muzycznej drogi współpracowałem między innymi ze Zbyszkiem Szczerbińskim (perkusista grupy DŻEM), Januszem Frychlem (basista grupy GANG OLSENA), Maćkiem Lipiną (gitarzysta i wokalista grupy ŚCIGANI).

Przez wiele lat wykonywałem profesjonalne podkłady muzyczne dla wielu muzyków z całej polski, oraz muzykę do przedstawień teatralnych.

Muzycznymi wzorami dla mnie są: Chick Corea, Mike Stern, Dave Weckl, Pat Metheny ..........

Brałem udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich muzyków jak:

* George Whitty (klawiszowiec współpracujący z Celine Dion, Carlosem Santaną, Michaelem Boltonem ...),

* Dave Weckl (perkusista współpracujący z Chick Corea, Mike Stern)

* Dean Brown

* Chris Minh Doky

* Cezary Konrad (perkusista współpracujący z Anną Marią Jopek)

* Tomasz Łosowski

* Steve Smith

* Anika Nilles

* Jost Nickel

* Mike Stern i Dave Weckl

W roku 2011 brałem udział w szkoleniu realizatorów dźwięku w oparciu o cyfrowe konsolety firmy Soundcraft Vi6, Vi1, SI1+ i SI COMPACT 24


W listopadzie 2018 roku brałem udział w szkoleniu z konfiguracji i obsługi koncertowych liniowych systemów nagłośnieniowych VIO firmy dBTechnologies, oraz jednych z najbardziej

zaawansowanych technologicznie cyfrowych systemów miksowania dźwięku MIDAS PRO.


Gra na instrumentach to moja pasja i ciągle staram się poszerzać swoje umiejętności. Oprócz instrumentów klawiszowych gram również dla swojej przyjemności na gitarze solowej, basowej i perkusji.


Piotr